Otevřená Bible
Categories: kvíz, víte že

Podzimní znalostní kvíz

Vyzkoušejte svoje znalosti v dušičkovém kvízu. A pokud hledáte odpovědi na kvíz z tištěného Okénka, tak jste na správném místě.

Varhany v novojičínském farním kostele pocházejí od frýdeckého varhanáře Františka Horečky. Víte, v kterém roce byly postaveny?

Správně! Špatně!

V Novém Jičíně byla od roku 1827 do konce I. světové války továrna na varhany, kterou založil Johan Neusser. Víte, kde se nacházela? Bylo to na rohu ulic:

tovarna_varhany-nj
Správně! Špatně!

Novojičínský hřbitov se v minulosti nacházel okolo farního kostela, později v Janáčkových a Smetanových sadech. Od kterého roku se pohřbívá na stávajícím hřbitově?

Správně! Špatně!

Nový kaplan otec Kamil k nám přišel z Prahy, odkud ale pochází, kde prožil dětství?

Správně! Špatně!

Umíte seřadit novojičínské jáhny podle data svěcení?

kostel-NJ
Správně! Špatně!

Umíte jáhny seřadit od nejstaršího po nejmladšího?

Správně! Špatně!

Letos novojičínští poutníci navštívili poutní místo Čenstochová. Víte, od kterého roku je v kostele Nanebevzetí Panny Marie tam slavný poutní obraz?

Správně! Špatně!

Seřaďte podle pořadí evangelia v Novém Zákoně.

Boží slovo
Správně! Špatně!

Seřaďte evangelia podle počtu kapitol od nejmenšího po největší

Správně! Špatně!

O „dušičkách“ nám dávají naději Ježíšova slova z Janova evangelia: „…přichází hodina, kdy mrtví uslyší hlas Božího Syna …. Ti, kdo činili dobré, vstanou k životu a ti, kdo činili zlé, vstanou k odsouzení …“ (J5,25-28). Kde se dočteme o posledním soudu, kde dojde k tomuto rozdělení?

Správně! Špatně!