Načítám Akce

« všechny akce

  • akce již proběhla.

Skotsko se zastávkou v Amsterdamu

Čas

Start:
27 dubna, 2023
End:
7 května, 2023

Zájezd do Skotska se zastávkou v Amsterdamu a trajekty přes Severní moře

Termín: 27. 4. – 7. 5. 2023

Odkaz na registrační formulář

 

Program zájezdu:

 1. den: čtvrtek 27.4.2023

Odjedeme přes Prahu a Petrovice do Německa.

2.den: pátek 28.4.2023

Tranzit Německem, v ranních hodinách příjezd do Amsterdamu – prohlídka města včetně projížďky po kanálech a návštěvy brusírny diamantů, nejpozději kolem 15.00 hod přejezd do přístavu v Ijmuijdenu a nočním trajektem (vyplutí v 17,30 hod) plavba do Newcastle upon Tyne. Ubytování ve čtyřlůžkových vnitřních kajutách.

3.den: sobota 29.4.2023

Dopoledne připlutí do Newcastle upon Tyne (Anglie). Odpoledne příjezd do Edinburghu – prohlídka města (návštěva královského hradu Edinburgh Castle, procházkou ulice Royal Mile, edinburghský manhattan a staré město, katedrála sv. Jiljí, nový skotský parlament, sídlo královny – the Palace of Holyroodhouse). Přes Forthské mosty přejezd do Highlands. Příjezd do obce Cannich na ubytování v pozdních večerních hodinách.

4.den: neděle 30.4.2023

Po snídani seznámení s okolím – procházka v malebném údolí Glen Affric (cca 6 km), prohlídka pohřebních komor z doby bronzové, návštěva zříceniny hradu Urquhart Castle, který se tyčí nad jezerem Loch Ness. Den zakončíme výletní plavbou po jezeře Loch Ness. Návrat na ubytování

5.den: pondělí 1.5.2023

Po časné snídani cestou kolem masivu Five Sisters of Kintail a hradu Eilean Donan Castle přijedeme na ostrov Vnitřních Hebrid, Skye. Uvidíme pohoří Cullins, navštívíme hrad Dunvegan Castle a jeho úžasné zahrady se subtropickými rostlinami, za příznivého počasí vyplujeme na lodičkách za tuleni. Dále projedeme poloostrovem Trotternish s jeho úchvatnými čedičovými skalními útvary (Kilt Rock, Old Man of Storr), seznámíme se s krušným životem kopaničářů v Museum of Island Life. Návštěvu ostrova zakončíme v hlavním městečku Portree, kde můžeme ochutnat tradiční rybu s hranolkami (fish and chips). Návrat na ubytování v pozdních večerních hodinách.

6.den: úterý 2.5.2023

Po snídani navštívíme bitevní pole Culloden Moor, na kterém se odehrála poslední bitva muže proti muži na britské půdě, do níž se také zapojil Bonnie Prince Charlie. Prozkoumáme opevněnou vojenskou pevnost Fort George a do tajemství výroby vody života (whisky) nahlédneme v malebné, dnes již uzavřené palírně Dallas Dhu Distillery. Den zakončíme návštěvou monumentální středověké katedrály, Elgin Cathedral. Návrat na ubytování.

7.den: středa 3.5.2023

Po snídani celodenní výlet v údolí Great Glen. Vyrazíme k úpatí hory Ben Nevis do Achintee v údolí Glen Nevis, resp. k turistickému středisku Ben Nevis Visitor Centre, odkud se z nadmořské výšky 20 m.n.m. vydáme cestou zvanou Mountain Track na vrchol nejvyšší hory Velké Británie. (Výstup až na vrchol hory pouze pro zájemce – výstup na vrchol za ideálních klimatických podmínek 2,5 – 3,5 hodiny, sestup 2 – 2,5 hodiny.)

Alternativní program v případě nepříznivých klimatických podmínek např.:

Projedeme zlomovým údolím Great Glen, ve kterém se seznámíme s technickým unikátem, tzv. Kaledonským kanálem a jeho zdymadly či otočnými mosty. Budeme pokračovat do oblasti Ben Nevis Range, odkud lanovkou vyjedeme na Aonach Mor, zde podnikneme dvě krátké vycházky na Sgurr Finnisg-aig (1,5 km) s výhledem na Carn Mor Dearg a Ben Nevis, nejvyšší horu Velké Británie, a na Meall Beag (2,24 km) s výhledy na jezera v údolí Great Glen. Zastávka v městečku Fort William, dle časových možností krátká návštěva údolí Glen Coe. Návrat na ubytování.

8.den: čtvrtek 4.5.2023

Po snídani se dostaneme přes záliv Dornoch do oblasti Eastern Ross, kde navštívíme šlechtické sídlo Dunrobin Castle, rodového sídlo védodů ze Sutherlandu a klanu Sutherland. Budeme obdivovat nejen bohatý interiér tohoto loveckého zámku, ale také překrásný park inspirovaný zahradami Versailles. Poté se vrátíme k  městu Tain, kde navštívíme vyhlášenou palírnu jedinečné sladové whisky Glenmorangie Distillery. Dostaneme se do výroby, kde si mimo jiné prohlédneme nejvyšší měděné destilační kotle ve Skotsku. Den zakončíme návštěvou neoficiálního „hlavního města“ skotské Vysočiny, Inverness. Návrat na ubytování.

9.den: pátek 5.5.2023

Po snídani se vydáme do North West Highlands, oblasti Western Ross s jeho nedotčenou krajinou. Nejprve se krátkou procházkou dostaneme k řece Blackwater a Rogie Falls, jednomu z nejkrásnějších míst Skotska, kudy každoročně táhnou lososi. Další zastávkou bude míli dlouhá a miliony let stará soutěska Corrieshalloch Gorge, v níž budeme ze závěsného viktoriánského mostu obdivovat Falls of Measach, 46 m vysoké hřímající vodopády. Na břehu fjordového jezera Loch Broom navštívíme rybářské městečko Ullapool a den zakončíme procházkou v Národní přírodní rezervaci Knockan Crag, která je považována za klenot moderní geologie. Návrat na ubytování.

10.den: sobota 6.5.2023

Po snídani v brzkých ranních hodinách odjezd z ubytování do Newcastle upon Tyne, po cestě krátká zastávka u Falkirk Wheel, lodního rotačního výtahu, který spojuje plavební kanály Forth and Clyde a Union. Odpoledne nalodění (nejpozději v 15:00 hod.) a v 17,00 hod vyplutí do Nizozemí. Ubytování ve čtyřlůžkových vnitřních kajutách.

11.den: neděle 7.5.2023

V 9,30 hod připlutí do Amsterdamu (Ijmuijdenu) a přejezd přes Německo do ČR, příjezd domů v nočních hodinách.

 

Program zájezdu může být měněn dle klimatických podmínek, časů mořského přílivu a aktuální dopravní situace ve Skotsku. V případě příznivé fáze měsíce a času mořského přílivu bude do programu některého dne zařazeno pozorování delfínů skákavých v oblasti Easter-Ross na Black Isle, na pláži u majáku Channory point.

Každý den bude zařazena v programu možnost mše sv. a další duchovní program – společná modlitba.

Cena: 13 500,– Kč/os – konečná cena může být mírně navýšená z důvodu rostoucí ceny nafty.

V případě neuskutečnění zájezdu z důvodu nepředvídatelných podmínek bude nutno zaplatit zálohu na trajekt, která je v takovém případě nevratná a byla by rozpočítaná na účastníky zájezdu.

 

V ceně zahrnuto:

Doprava zájezdovým autobusem s klimatizací, WC, DVD, 9x ubytování – 2 x 4 L vnitřní kajuta na trajektu, 7x2L pokoj v bungalovech pro 6 osob po pěti osobách (se sociálním zařízením, vybavenou kuchyní a obývacím pokojem s TV), 2 x trajekt (Ijmuijden – Newcastle, Newcastle – Ijmuijden), 7x bufetová snídaně ve Skotsku, služby průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku dle zákona č. 159/1999 Sb.

 

V ceně není zahrnuto:

Vstupy do navštívených objektů – doporučená výše vstupného cca. 100,– GBP/os a další strava tj. oběd a večeře (zajištění z vlastních zdrojů z domu nebo kupování na místě za přiměřeně stejnou cenu jako u nás především základních potravin – rýže, těstovin apod. s tím, že v obou případech je k dispozici na každém bungalovu kuchyně k vaření k přípravě jídla, kde bude spát 5 lidí).

 

Pořadatel zájezdu:

Ck-ok.cz, s.r.o., Nad Potůčkem 329, 463 12 Šimonovice, tel. +420777106543, info@ck-ok.cz, IČO 03138020, společnost zapsaná v obch. rejstříku vedeném Krajským soudem v Ústí n./L., oddíl C, vložka 34383. Řidič autobusu je Pavel David, který byl s námi minulý rok ve Švýcarsku. Počasí ve Skotsku na začátku května se předpokládá stabilní, většinou bez mlhy s dobrou viditelností a odpovídá jarním teplotám u nás v květnu a červnu.

 

Podmínky přihlášení:

Přihlašování je možné od 1.1. do 31.1.2023 s udáním jména a příjmení, data narození, bydliště a kontaktu na mobil, případně e-mailovou adresu na přihlašovacím formuláři zájezdu, který bude spuštěn k 1.1.2023 na našich farních web stránkách – fnj.cz. Je možné se také přihlásit přes e-mail: aloisper@seznam.cz přímo u o. Aloise hlavně pro ty, kteří neovládají tolik internet. Toto přihlášení se stává závazným od okamžiku přijetí zálohy 9 000,- Kč ze strany přihlašovacího buď přes uvedený účet na přihlašovacím formuláři (s uvedením pro příjemce jména a příjmením účastníků a poznámky: Skotsko 2023) nebo přímo o. Aloisovi a to do jednoho týdne od přihlášení na webu farnosti. Veškeré dotazy směřujte na o. Aloise na mobil: 731 625 673 nebo e-mail: aloisper@seznam.cz Z farností N. Jičín se počítá s 23 účastníky.

 

Pro zajímavost, můžete se podívat, kde bude ubytování:

http://www.glenaffricholidaypark.com/

V případě zájmu se uskuteční informační schůzka na začátku února 2023 s panem Pavlem Davidem, řidičem zájezdu.

 

Odkaz na registrační formulář