Načítám Akce

« všechny akce

Zájezd Skotsko duben 2022

Zájezd do Skotska a Amsterdamu

Čas

Start:
28 dubna
End:
8 května

Naše farnost pořádá společně s cestovní kanceláří ck-ok.cz, s.r.o. desetidenní zájezd do Skotska se zastávkou v Amsterdamu a trajekty přes Severní moře. Bližší podrobnosti naleznete níže.


Termín: 28. 4. – 8. 5. 2022

Program zájezdu:

1. den: čtvrtek 28.4. – čas odjezdu bude upřesněn před tímto termínem

Odjedeme přes Prahu a Petrovice do Německa.

2. den: pátek 29.4.

Tranzit Německem, v ranních hodinách příjezd do Amsterdamu – prohlídka města včetně projížďky po kanálech a návštěvy brusírny diamantů, nejpozději kolem 15.00 hod přejezd do přístavu v Ijmuijdenu a nočním trajektem (vyplutí v 17,30 hod) plavba do Newcastle upon Tyne. Ubytování ve čtyřlůžkových vnitřních kajutách.

3. den: sobota 30.4.

Dopoledne připlutí do Newcastle upon Tyne (Anglie). Odpoledne příjezd do Edinburghu – prohlídka města (návštěva královského hradu Edinburgh Castle, procházkou ulice Royal Mile, edinburghský manhattan a staré město, katedrála sv. Jiljí, nový skotský parlament, sídlo královny – the Palace of Holyroodhouse). Přes Forthské mosty přejezd do Highlands. Příjezd do obce Cannich na ubytování v pozdních večerních hodinách.

4. den: neděle 1.5.

Po snídani seznámení s okolím – procházka v malebném údolí Glen Affric (cca 6 km), prohlídka pohřebních komor z doby bronzové, návštěva zříceniny hradu Urquhart Castle, který se tyčí nad jezerem Loch Ness. Den zakončíme výletní plavbou po jezeře Loch Ness. Návrat na ubytování

5. den: pondělí 2.5.

Po časné snídani cestou kolem masivu Five Sisters of Kintail a hradu Eilean Donan Castle přijedeme na ostrov Vnitřních Hebrid, Skye. Uvidíme pohoří Cullins, navštívíme hrad Dunvegan Castle a jeho úžasné zahrady se subtropickými rostlinami, za příznivého počasí vyplujeme na lodičkách za tuleni. Dále projedeme poloostrovem Trotternish s jeho úchvatnými čedičovými skalními útvary (Kilt Rock, Old Man of Storr), seznámíme se s krušným životem kopaničářů v Museum of Island Life. Návštěvu ostrova zakončíme v hlavním městečku Portree, kde můžeme ochutnat tradiční rybu s hranolkami (fish and chips). Návrat na ubytování v pozdních večerních hodinách.

6. den: úterý 3.5.

Po snídani navštívíme bitevní pole Culloden Moor, na kterém se odehrála poslední bitva muže proti muži na britské půdě, do níž se také zapojil Bonnie Prince Charlie. Prozkoumáme opevněnou vojenskou pevnost Fort George a do tajemství výroby vody života (whisky) nahlédneme v malebné, dnes již uzavřené palírně Dallas Dhu Distillery. Den zakončíme návštěvou monumentální středověké katedrály, Elgin Cathedral. Návrat na ubytování.

7. den: středa 4.5.

Po snídani celodenní výlet v údolí Great Glen. Vyrazíme k úpatí hory Ben Nevis do Achintee v údolí Glen Nevis, resp. k turistickému středisku Ben Nevis Visitor Centre, odkud se z nadmořské výšky 20 m.n.m. vydáme cestou zvanou Mountain Track na vrchol nejvyšší hory Velké Británie. (Výstup až na vrchol hory pouze pro zájemce – výstup na vrchol za ideálních klimatických podmínek 2,5 – 3,5 hodiny, sestup 2 – 2,5 hodiny.) Ostatní podniknou procházku do sedla Lochan Meall an t-Suidhe ke stejnojmennému jezeru do nadmořské výšky 570 m.n.m.

Alternativní program v případě nepříznivých klimatických podmínek např.:

Projedeme zlomovým údolím Great Glen, ve kterém se seznámíme s technickým unikátem, tzv. Kaledonským kanálem a jeho zdymadly či otočnými mosty. Budeme pokračovat do oblasti Ben Nevis Range, odkud lanovkou vyjedeme na Aonach Mor, zde podnikneme dvě krátké vycházky na Sgurr Finnisg-aig (1,5 km) s výhledem na Carn Mor Dearg a Ben Nevis, nejvyšší horu Velké Británie, a na Meall Beag (2,24 km) s výhledy na jezera v údolí Great Glen. Zastávka v městečku Fort William, dle časových možností krátká návštěva údolí Glen Coe. Návrat na ubytování.

8. den: čtvrtek 5.5.

Po snídani se dostaneme přes záliv Dornoch do oblasti Eastern Ross, kde navštívíme šlechtické sídlo Dunrobin Castle, rodového sídlo védodů ze Sutherlandu a klanu Sutherland. Budeme obdivovat nejen bohatý interiér tohoto loveckého zámku, ale také překrásný park inspirovaný zahradami Versailles. Poté se vrátíme k  městu Tain, kde navštívíme vyhlášenou palírnu jedinečné sladové whisky Glenmorangie Distillery. Dostaneme se do výroby, kde si mimo jiné prohlédneme nejvyšší měděné destilační kotle ve Skotsku. Den zakončíme návštěvou neoficiálního „hlavního města“ skotské Vysočiny, Inverness. Návrat na ubytování.

9. den: pátek 6.5.

Po snídani se vydáme do North West Highlands, oblasti Western Ross s jeho nedotčenou krajinou. Nejprve se krátkou procházkou dostaneme k řece Blackwater a Rogie Falls, jednomu z nejkrásnějších míst Skotska, kudy každoročně táhnou lososi. Další zastávkou bude míli dlouhá a miliony let stará soutěska Corrieshalloch Gorge, v níž budeme ze závěsného viktoriánského mostu obdivovat Falls of Measach, 46 m vysoké hřímající vodopády. Na břehu fjordového jezera Loch Broom navštívíme rybářské městečko Ullapool a den zakončíme procházkou v Národní přírodní rezervaci Knockan Crag, která je považována za klenot moderní geologie. Návrat na ubytování.

10. den: sobota 7.5.

Po snídani v brzkých ranních hodinách odjezd z ubytování do Newcastle upon Tyne, po cestě krátká zastávka u Falkirk Wheel, lodního rotačního výtahu, který spojuje plavební kanály Forth and Clyde a Union. Odpoledne nalodění (nejpozději v 15:00 hod.) a v 17,00 hod vyplutí do Nizozemí. Ubytování ve čtyřlůžkových vnitřních kajutách.

11. den: neděle 8.5.2022

V 9,30 hod připlutí do Amsterdamu (Ijmuijdenu) a přejezd přes Německo do ČR, příjezd domů v nočních hodinách.

Program zájezdu může být měněn dle klimatických podmínek, časů mořského přílivu a aktuální dopravní situace ve Skotsku. V případě příznivé fáze měsíce a času mořského přílivu bude do programu některého dne zařazeno pozorování delfínů skákavých v oblasti Easter-Ross na Black Isle, na pláži u majáku Channory point.

Každý den se budeme snažit, aby byla mše sv. a duchovní program – společná modlitba.

Cena: 12 900,– Kč/osobu při min. čtyřicetipěti platících účastnících

V ceně zahrnuto:

Doprava zájezdovým autobusem s klimatizací, WC, DVD, 9x ubytování – 2x4L vnitřní kajuta na trajektu, 7x2L pokoj v bungalovech pro 6 osob po pěti osobách (se sociálním zařízením, vybavenou kuchyní a obývacím pokojem s TV),  2xtrajekt (Ijmuijden – Newcastle, Newcastle – Ijmuijden), 7x bufetová snídaně ve Skotsku, služby průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku dle zákona č. 159/1999 Sb.

V ceně není zahrnuto:

Vstupy do navštívených objektů. Doporučená výše vstupného cca. 100,– GBP/os a další strava tj. oběd a večeře (zajistění z vlastních zdrojů z domu nebo kupování na místě za přiměřeně stejnou cenu jako u nás s tím, že v obou případech je k dispozici na každém bungalovu pro 5 lidí kuchyně k vaření k přípravě jídla).

Pořadatel zájezdu:

ck-ok.cz, s.r.o., Nad Potůčkem 329, 463 12 Šimonovice, tel. +420777106543, info@ck-ok.cz, IČO 03138020, společnost zapsaná v obch. rejstříku vedeném Krajským soudem v Ústí n./L., oddíl C, vložka 34383. Řidič autobusu je Pavel David, který s námi letos byl ve Švýcarsku.

Podmínky:

Zájemci se přihlašují nejpozději do 20.1.2022 z důvodu zajištění trajektů, kdy budeme vědět, jestli se bude platit předběžná záloha a do kdy. Vše vyhlašujeme také proto v tomto předvánočním čase, že tato nabídka může být i vhodným dárkem pro ty, o kterých víme, že jím takovým zájezdem uděláme radost. Momentální situace cestování do Skotska vyžaduje test PCR a to v případě očkovaných i neočkovaných a bohužel do výsledků testu nařízenou karanténu, což jsou pro nás podmínky, za kterých nemůže jet. Nedokážeme předvídat, jak se situace bude dál vyvíjet. Víte, že za měsíc může být vše jinak a v dubnu zcela jinak. Věříme, že vše vyjde tak, aby se zájezd mohl uskutečnit. Nás především v této fázi zajímá Váš zájem, jestli tento zájezd zorganizovat. Máme zkušenost z tohoto roku, kdy situace se Švýcarskem se měnila velmi rychle, a nakonec vše dobře dopadlo.

Přihlášení:

Přihlašování je možné přímo ve farní kanceláři nejpozději do 22.1.2022 s udáním jména a příjmení, data narození, bydliště a kontaktu na mobil, případně e-mailovou adresu. Je možné se také přihlásit přes e-mail: aloisper@seznam.cz přímo u o. Aloise. Přihlášení momentálně k ničemu nezavazuje. Vše by se změnilo až rozhodnutím, že pojedeme a kdy by se vybírala záloha, a to se rozhodne až lednovou schůzkou kolem 22.1.2022. Veškeré dotazy směřujte na o. Aloise na jeho mobil: 731 625 673 nebo e-mail: aloisper@seznam.cz

Počasí ve Skotsku na začátku května se předpokládá stabilní, většinou bez mlhy s dobrou viditelností a odpovídá jarním teplotám u nás v květnu a červnu.

Print Friendly, PDF & Email